آمیت و همسرش برای تجربه سفری نو و دوری از سفرها و ماه عسل‌های کلیشه‌ای در مقصد یا تکراری، تصمیم گرفتند ماه عسل خود را در ترکیه بگذارنند؛ سرزمینی که با طبیعت سرزنده و تاریخ کهن‌اش هر کسی را شیفته‌ی خود می‌کند. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

در قسمت قبل، آمیت و همسرش اولین مقصد خود را کاپادوکیا انتخاب کردند و چون این اولین سفرشان به ترکیه بود، تصمیم گرفتند فقط از دو شهر اصلی و بزرگ ترکیه یعنی کاپادوکیا و استانبول دیدن کنند. در ادامه، سفر آنها به استانبول و جاذبه‌هایی که بیشتر آنها را شیفته‌ی این شهر و ترکیه کرد، با یکدیگر تجربه می‌کنیم.

سفر و ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

مسجد سلطان احمد

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری استانبول مسجد  سلطان احمد است و این‌که در همسایگی بازار بزرگ و غرفه‌هی متنوع است، باعث شد همسرم عاشق آن‌جا شود. انواع شیرینی، قالی، چراغ، جواهر و... را می‌توانید همان حوالی پیدا کنید. بوی ادویه‌جات نیز ما را به خود جذب کرد و به سمت غرفه‌های ادویه‌فروشی رفتیم و سپس جذب مسجد آبی شدیم که بنایی بسیار دیدنی است.

 

سفر و ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

هاگیا سوفیا

هاگیا سوفیا روزی یک کلیسای ارتدکس بود، سپس تبدیل به یک مسجد شد و الان یک موزه در همسایگی مسجد سلطان احمد است. ما عاشق این بنا شدیم، زیرا تلفیقی دیدنی از نگاره‌های مسیحی و مسلمان است و طراحی‌هایی در خود دارد که از زمان خود بسیار جلوتر بوده‌اند.

 

سفر و ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

قصر توپکاپی

این قصر، روزی جزو محل‌های اصلی اقامت خاندان عثمانی بوده که اکنون به یک موزه تبدیل شده. با بازدید از این قصر، می‌توانید شکوه دربار عثمانی را حس کنید. دروازه سلطنتی، حیاط‌های کوچک و بزرگ، باغ‌ها و حرم‌سرا همگی از دیدنی‌های این بنا هستند. از دیگر قسمت‌های دیدنی این بنا می‌توان به حمام سلطنتی، کوره طلایی، اتاق مخصوص خوردن میوه، تخت سلطنتی و پنجره‌های زیبای طرح‌دار اشاره نمود. از درون این قصر منظره‌ای زیبا از دریای مرمر را نیز می‌توانید مشاهده نمایید.

 

سفر و ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

بورسا

شهر بورسا، مقصد بعدی ما بود تا زیبایی این شهر را با چشم خود ببینیم. بازار فوق‌العاده بورسا و نوشیدن چای محلی کافی بودند تا بیش از پیش عاشق استانبول و ترکیه بشویم. این شهر و مردم‌اش ما را غرق در فرهنگ زیبای ترکیه کردند.

سفر و ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

سفر دریایی به بسفوروس

تور دریایی بسفوروس با گران بودن‌اش، ارزش‌اش را داشت و سفری بسیار رمانتیک برای‌مان به ارمغان آورد. تماشای شهرها و بناهای آسیایی و اروپایی در کنار هم، تماشای شهرهای پرنور و درخشان در شب و در آخر تماشای رقص محلی ترکی که با موسیقی نواخته شده توسط پای حضار مراسم دنبال می‌شد، اختتامیه‌ای به‌یاد ماندنی برای سفر و ماه عسل ما در ترکیه بود.

 

منبع: Traveltriangle