آمیت و همسرش برای تجربه سفری نو و دوری از سفرها و ماه عسل‌های کلیشه‌ای در مقصد یا تکراری، تصمیم گرفتند ماه عسل خود را در ترکیه بگذارنند؛ سرزمینی که با طبیعت سرزنده و تاریخ کهن‌اش هر کسی را شیفته‌ی خود می‌کند. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

آمیت و همسرش اولین مقصد خود را کاپادوکیا انتخاب کردند و چون این اولین سفرشان به ترکیه بود، تصمیم گرفتند فقط از دو شهر اصلی و بزرگ ترکیه یعنی کاپادوکیا و استانبول دیدن کنند. در ادامه سفر آنها به کاپادوکیا و جاذبه‌هایی که بیشتر آنها را شیفته‌ی این شهر و ترکیه کرد، با یکدیگر تجربه می‌کنیم.

ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

موزه سرباز گورم ترکیه

یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های ترکیه و کاپادوکیا موزه سرباز گورم است. کلیساهای این منطقه در دل صخره‌ها و سنگ‌ها ساخته شده‌اند و همین به‌خودی خود خیلی جذاب است. این کلیساها برای بازدید عموم نیز آزاد هستند و با ورود به آنها می‌توانید نقاشی‌های زیبایی را ببینید. فکر می‌کنیم که جذاب‌ترین کلیسای این منطقه، کلیسای کارانلیک (کلیسای تاریک) باشد.

ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

درختان چشم شور ترکیه

در کاپادوکیا، درختانی که در واقع محافظانی در برابر چشم شور هستند را خواهید یافت. این درختان که با لپک پوشیده شده‌اند، علاوه بر خلق مناظر بسیار زیبا، چشم شور را نیز از شما دور می‌کنند! در کنار این منطقه، می‌توانید لپک و چشم شور دور کن(!) هم خریداری کنید و به‌عنوان سوغاتی با خود به شهر و کشورتان برگردانید.

 

دودکش‌های سنگی و گلی ترکیه

یکی دیگر از زیبایی‌های طبیعی که انسان نیز در خلق آنها دخیل بوده، دودکش‌های درون کوه‌ها و صخره‌ها هستند. در سراسر کاپادوکیا می‌توانید از این نوع کوه‌ها و دودکش‌ها ببینید و از ما به شما نصیحت، حتما برای دیدن تمام و کمال آنها در مسیر توقف کنید و لذت ببرید.

ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

هتل غار ترکیه

هتل غار ساکورا در کاپادوکیا جایی بود که ما نمی‌توانستیم برای دیدن آن صبر کنیم. مدت زمانی که در کاپادوکیا بودیم، در این هتل ساکن شدیم و برخلاف انتظارمان از راحتی و امکانات این هتل، همه چیز خیلی عالی بود و منظره قابل مشاهده در تراس اتاق‌مان نیز عالی بود.

ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

شهر زیرزمینی کاپادوکیا ترکیه

زیبایی شهر زیرزمینی کاپادوکیا واقعا برای‌مان حیرت‌انگیز بود و لازم ذکر است که شهر زیرزمینی، چون شهری که روی سطح زمین در آن خوش گذراندیم، زیبا بود و زیبایی‌های خاص خود را داشت. این‌که متوجه می‌شوید مردم روزی در این شهرهای خاص و کهن زندگی می‌کردند، خودش نیز واقعا حیرت‌انگیز است.

ماه عسلی جادویی و به‌یاد ماندنی در ترکیه

فراری رمانتیک با بالن‌های کاپادوکیا

پیش از این‌که وارد کاپادوکیا هم بشویم، مشتاق و منتظر سوار شدن بالن‌‌ها بودیم که جزو شاخصه‌های اصلی کاپادوکیا هستند. شاید به‌یاد ماندنی‌ترین بخش سفرمان همین بخش از آن باشد که ما را در دل آسمان و با مناظری فوق‌العاده روبه‌رو کرد. تجربه تماشای طلوع و غروب آفتاب روی بالن و در کاپادوکیا ما را بیش از پیش شیفته‌ی این شهر کرد.

 

منبع: Traveltriangle