وقتی وارد شهر اوتی (Ooty) شدم، اصلا فکر نمی‌کردم در حدی از این شهر لذت ببرم که بخواهم برای همیشه آن‌جا بمانم و بخواهم بیخیال همه چیز، کار و زندگی، شوم. الان برگشته‌ام تا هر چیزی که در اوتی تجربه کردم را با شما به اشتراک بگذارم؛ از حمل و نقل، خوراکی‌ها، مکان‌هایی که حتما باید ببینید و چه کارهایی که باید انجام دهید. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

 

حتما در جاده‌های اوتی آرام رانندگی کنید.

جاده‌های این قسمت از هندوستان همان‌طور که انتظار دارید بسیار دیدنی و دارای طبیعتی سرزنده هستند. اکثر جاده‌ها امنیت خوبی دارند و رانندگی روی آنها آسان است، اما به‌دلیل این‌که ممکن است حیوانات گه‌گاه از جاده‌ها عبور کنند و گاهی خودی نشان دهند، می‌بایست حواس‌تان را جمع کنید. در کوهستان‌های مودومالای احتمالش خیلی زیاد است که به حیوانات برخورد کنید. یادتان نرود حین سفر در جاده، حتما پنجره اتومبیل‌تان را پایین بیاورید از آب‌وهوای تمیز طبیعت پویای اوتی لذت ببرید.

سفر به اوتی

حتما پیش از این‌که سوار قطار بشوید، بلیط‌تان را آنلاین رزرو یا تهیه کنید.

من اصلا فکر نمی‌کردم برای سفر به اوتی و بازگشت از آن نیاز داشته باشم تا قبل از سفر، بلیط قطارم را رزرو کنم. رزرو نکردن بلیط قطار، باعث شد در صفی طولانی منتظر بایستم تا نوبت خریداری بلیطم شود. در ضمن، اگر سریع‌تر بلیطتان را رزرو کنید، شانس نشستن در بخش VIP را خواهید داشت که در آن‌جا می‌توانید بهترین خدمات را داشته باشید و بهترین مناظر را به‌راحتی تماشا کنید. بلیطتان را می‌توانید از سایت IRCTC تهیه کنید.

 

حتما مسیر سفر با قطارتان را از کونور به اوتی انتخاب کنید و برای برگشت این مسیر را انتخاب نکنید!

ماه رمضان در اوتی

اگر می‌توانید، در ماه رمضان به اوتی سر بزنید.

ماه رمضان در اوتی یک مزیت بزرگ برای گردشگران دارد و آن این است که در اکثر گوشه کنارهای شهر خوراکی‌های محلی رایگان پیدا می‌کنید! انواع بریانی، خوراکی‌های خرمایی و برنجی را خوشمزه‌تر از همیشه در رمضان و در اوتی مزه کنید.

 

برای حمل و نقل آسان در شهر، از وسایل نقلیه عمومی بهره ببرید.

با این‌که با یک تاکسی اختصاصی اجاره کرده بودیم، اما زمان‌هایی که تاکسی‌مان در دسترس نبود، از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کردیم و جابه‌جایی در اوتی با وسایل نقلیه عمومی بسیار راحت است. سفر با این وسایل یک مزیت دیگر دارد و آن این است که می‌تواند چون یک شهروند بومی اوتی در آن سفر کنید و شهر را ببینید.

 

اوتی را حین بارش باران تماشا کنید و آن را بگردید.

من خیلی خوشحالم که قبل از این‌که اوتی را ترک کنم، اوتی بارانی را دیدم و حسابی لذت بردم. بادهای موسمی و سرزنده‌تر شدن طبیعت این شهر حین آب‌وهوای بارانی، چیزی است که نمی‌خواهید از دست بدهید. خیابان‌های بارانی اوتی برای عکاسی نیز خارق‌العاده هستند.

 

مزرعه‌های کشت چایی برای عکاسان عالی هستند.

گذشته از اوتی بارانی، باغ‌ها و مزرعه‌های چایی در اوتی علاوه بر این‌که مکان‌هایی آرامش‌بخش و زیبایی برای تازه‌سازی روح و روان‌تان هستند، برای عکس‌برداری عالی هستند و عکس‌هایی بسیار زیبا و به‌یاد ماندنی را می‌توانید با طبیعت سرسبز آنها بگیرید.

 

جشنواره گل اوتی

جشنواره گل اوتی را از دست ندهید.

جشنواره گل اوتی در ماه می/ اردیبهشت تا خرداد برگزار می‌شود و اگر می‌خواهید آن را از دست ندهید، طوری برنامه‌تان را تنظیم کنید که در ماه مذکور آن‌جا باشید. من در روز آخر این جشنواره به آن‌جا رسیدم و پشیمان شدم که زودتر از این جشنواره خبردار نشده بودم. جشنواره گل علاوه بر زیبایی بسیارش، بخشی از فرهنگ مردم اوتی است.

شکلات و شیرینی‌های اوتی

شکلات و شیرینی‌های اوتی را از فروشگاه‌های محلی بخرید و حتما آنها را امتحان کنید.

شکلات و شیرینی‌های اوتی فوق‌العاده هستند، اما اگر آنها را زا فروشگاه‌های محلی بخرید هم در هزینه خود صرفه‌جویی کرده‌اید و هم خوراکی‌های محلی و بسیار خوشمزه‌تری را مزه کرده‌اید.

 

منبع: Traveltriangle