اطلاعات کلی:

این پل زیبا که بلندترین پل معلق در دنیاست، برای مردم سانفرانسیسکو به عنوان نماد اصلی شهر شان به حساب می آید. ساخت این پل معلق در طی 4 سال و با هزینه ایی بالغ بر 35 میلیون دلار انجام گرفت. افتتاح آن در سال 1973 صورت گرفت. ارتفاع آن از سطح دریا 67 متر و سنگینی آن چیزی حدود 887 هزار تن می باشد. دو برجی که هر کدام بر یک سر این پل قرار گرفته حدود 227 متر ارتفاع دارد.این پل در اصل اتصال شهر سانفرانسیسکو به شمال ایالت کالیفرنیا است.

 

پل معلق،پل گلدن گیت،خودکشی،بلندترین پل معلق،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر

 

حقایقی جالب:

این پل به رنگ نارنجی پررنگ است که به خاطر دید در مه و گرد وغباربه این رنگ در آمده است و در دنیا به نارنجی بین المللی شهرت دارد.
عوارض عبور از این پل 5 دلار است.
از سال1983 سرعت مجاز برای عبور از روی این پل 70 کیلومتراست که این سرعت اوایل تاسیس 90 کیلومتر بود.
این پل معلق به عنوان یکی از بناهای هزاره در آمریکا نام گرفته است.
این پل محلی برای خودکشی تعداد زیادی از انسان شد و در دنیا رکورد دار  این موضوع شد. حتی افراد مشهوری چون بنیانگذار کمپانی ویکتوریا سکرت هم تجربه خودکشی از روی این پل را داشته است.
ساخت پلی مشابه این در هر جای دنیا حدود 12 میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت.
نصب توری فلزی بر زیر این پل از خودکشی های بسیاری جلوگیری کرده است.
تخمین زده شده در هر ماه دو نفر قصد خودکشی بر روی این پل را دارند.

 

پل معلق،پل گلدن گیت،خودکشی،بلندترین پل معلق،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر

 

ساخت و عمران پل:

این پل معلق طولانی توسط مهندس بنام دنیا " جوزف استراس " طراحی و مهندسی شد. او پیش از این طراحی حدود 400 پل دیگر در دنیا  را به عهده داشت. تعداد زیادی از کارگران و مهندسان در معرض خطرهای بسیاری در هنگام ساخت این پل بودند. سرمای بیش از حد و ایمنی ناکافی به هنگام ساخت جان تعدادی از کارگران را به هنگام بنای این پل گرفت. در 26 می سال 1937 این پل برای تردد عموم آزاد شد.

 

پل معلق،پل گلدن گیت،خودکشی،بلندترین پل معلق،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر