تاریخچه:

ایده ساخت این مکان زیبا از سال 1965در ذهن یک گردشگر خوش ذوق که به کامرون سفر کرد و مشابه این مکان را در آنجا دید خطور کرد. او در سال 1965 توانست 49 کیلومتر از زمین های بکر  در منطقه ایی کوهستانی و جنگلی را از دولت گرفته و شرکت گتیتنگ هایلند را تاسیس کند. این پروژه در طول 4 سال به ثمر رسید. اولین سنگ بنای این منطقه توسط نخست وزیر مالزی گذاشته شد. حدود 6 هتل و دو ساختمان و چندین مرکز تفریحی و توریستی به مرور دراین منطقه ساخته شد.

 

گتینگ هایلند،بزرگترین تله کابین،سریعترین تله کابین،جاذبه گردشگری مالزی،سه سوت سفر

 

امکانات:

این جاذبه فوق العاده گردشگری در آن ارتفاع شما را شگفت زده خواهد کرد. گردشگران زیادی در فصول گرم سال به اینجا سفر می کنند و روزها را در آن می گذارند، اما با وجود شلوغی و جمعیت زیاد این مکان همیشه در حال سرویس دهی عالی به گردشگران است وهمیشه درصد رضایت بالایی را برای خود کسب می کند.
این مکان زیبا دارای چندین تم پارک بیرونی و داخلی در محوطه، 18 زمین گلف، کازینو و یک مزرعه بزرگ توت فرنگی که بزرگترین مزرعه در مالزی است، می باشد. اینجا فضای بسیار عالی چه در داخل و چه در بیرون محوطه برای علاقه مندان به ماجراجویی است. صخره نوردی، پرواز در محوطه، شهربازی و گشت و گذار در جنگل هم از جمله تفریحات ماجراجویانه این منطقه است. این منطقه هتل های زیادی را برای هر نوع قشری از گردشگران دارد: از هتل هایپنج ستاره و لوکس تا 3 ستاره و ارزانتر.

 

گتینگ هایلند،بزرگترین تله کابین،سریعترین تله کابین،جاذبه گردشگری مالزی،سه سوت سفر

 

موقعیت مکانی:

این منطقه گردشگری بر بلندای تپه ایی در کوه های سرد و جنگل های بارانی 100 میلیون ساله کشور مالزی واقع شده است. این جاذبه گردشگری فوق العاده با چشم اندازی بینظیر بر بالای کوه های " تیتی وانگ سا " در ارتفاع 1850 متری از زمین قرار گرفته است. اینجا حدود 45 دقیقه با کوالالامپور پایتخت مالزی فاصله دارد که به دو طریق می توان آن را پیمود: یابا ماشین از کوالالامپور به اینجا بیایید و یا از طریق تله کابین " گتینگ اسکای وی " که طول آن حدود 3.38 کیلومتر می باشد که زمانی طولانی ترین تله کابین آسیا و سریعترین در جهان بود.

 

گتینگ هایلند،بزرگترین تله کابین،سریعترین تله کابین،جاذبه گردشگری مالزی،سه سوت سفر