پارک گونونگ گادینگ:

این پارک زیبا در نزدیکی شهر کوچک " لوندو " در جنوب غربی " ساراواک " واقع شده است. این مجموعه در سال1983 در متراژ 4196 هکتار به طور رسمی به عنوان پارک ملی معرفی شد. مجریان این پارک اقدامات سختی را اتخاذ کردند تا بتوانند آنجا را برای بازدید عموم بدون آسیب به اکو سیستم آزاد کنند. در واقع آنها مسیر ویژه ایی را برای عبور بازدید کنندگان فراهم کردند تا آسیبی به این منطقه نرسد.

 

پارک ملی،گونونگ گادینگ،مازی،لوندو،رافلزیا،جاذبه گردشگری مالزی،سه سوت سفر


 
رافلزیا:

پارک ملی گونونگ گادینگ در مالزی زادگاه بزرگترین و کم یاب ترین گل " رافلزیا " است. این گل زیبا که بوی بسیار تندی هم دارد تا حدود یک متر رشد می کند و حشرات و مگس  های زیادی را به خود جذب می کند. فصل مشخصی برای بارور شدن و شکوفه دادن این گل وجود ندارد. در اصل این گل در فصول بارانی و مرطوب شروع به شکوفه کردن می کند. حدود نه ماه طول می کشد تا این گل بارور شده ولی عمر آن بسیار کوتاه، یعنی تقریبا 4 تا 5 روز است. این گل بسیار زیبا و نادر باعث شده تا پارک گونونگ گادینگ به یک جاذبه گردشگری معروف در قاره آسیا تبدیل شود. برای بازدید از آن حتما در ماه های سپتامبر و اکتبرعازم این پارک شوید.

 

پارک ملی،گونونگ گادینگ،مازی،لوندو،رافلزیا،جاذبه گردشگری مالزی،سه سوت سفر

 


جاذبه های دیگر پارک:

این پارک علاوه بر تماشای گل کمیاب رافلزیا شما را به دیدن مناطق دیگری هم دعوت می کند که خالی از لطف نیست. تمامی مسیری که گردشگران در طول این پارک طی می کنند بسیار دیدنی و زیبا است. آبشار که دیدن آن برای هر توریستی جذاب است. علاوه بر آن 4 قله در این پارک به نام های " گونونگ گادینگ، گونونگ پریجی، گونونگ سبولاه و گونونگ لاندو " وجو دارد که از جاذبه های بسیار دیدینی در این پارک است. البته این نکته را باید در نظر گرفت که پیمودن این مسیر توانایی و قدرت بدنی خوب و بالایی را می طلبد. برای کوهنوردان پیمودن این قله ها حدود 4 تا 5 ساعت را زمان می برد.

 

پارک ملی،گونونگ گادینگ،مازی،لوندو،رافلزیا،جاذبه گردشگری مالزی،سه سوت سفر