تاریخچه:
موزه ملی بحرین به دستور شیخ عیسی بن سلمان الخلیفه در 15 دسامبر سال 1988 ساخته شد. در آن زمان یکی از بهترین موزه ها در میان کشور های حوزه خلیج فارس به شمار می رفت. امروزه نیز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری و از نقاط قوت کشور بحرین محسوب می شود.

 

موزه ملی بحرین،منامه،بحرین،خلیج فارس،آسیا،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر

 

طراحی و ساخت:
این بنای زیبا و ملی  توسط " کروهن و هارتویگ Krohn and Hartvig " طراحی و ساخته شد. نمای این ساختمان از جنس سنگ تراورتن می باشد. این موزه همچنین بر روی شبه جزیره مصنوعی با چشم اندازه جزیره " موهاراق Muharraq"  در شهر منامه واقع شده است. مساحت این بنا حدود 20 هزار متر مربع است و از دو ساختمان مرتبط به یکدیگر نیز تشکیل شده است.

 

موزه ملی بحرین،منامه،بحرین،خلیج فارس،آسیا،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر

 

شهرت:
این موزه همچنین دارنده میراث 6 هزار ساله کشور بحرین است. معروفترین و مهم ترین بنای تاریخی و ملی  این کشور است. این موزه شامل 8 قسمت است. هدف اصلی دارندگان این موزه ترویج فرهنگ و تاریخ کشور بحرین است. این موزه بسیار وسیع و دیدنی است و بازدید از آن ساعت ها زمان می برد. شما می توانید در قسمت کافی شاپ آن برای مدتی کوتاه استراحتی موقتی داشته باشید.
 

موزه ملی بحرین،منامه،بحرین،خلیج فارس،آسیا،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر


آنچه در آنجا می بینید:
در ساختمان اصلی موزه می توان دیوار ها و طاق هایی را دید که مربوط به تاریخ و فرهنگ 6000 ساله کشور بحرین است. این قسمت حدود 9 هال مجزا دارد که آثار نگهداری شده در آن به دو زبان عربی و انگلیسی نامگذاری شده اند. آثاری همچون کوزه هایی مربوط به عصر سنگی، ظروف شیشه ایی مربوط به یونان باستان، کتب و نسخ خطی اسلامی و قرآن های کمیاب و آثار بی نظیر و با ارزش دیگزی که در دنیا انگشت شمار هستند به چشم می خورد.