هزینه و زمان ساخت:
جزیره مصنوعی مروارید در شمال شهر دوحه پایتخت کشور قطر واقع شده است. کمپانی " UDC" کار ساخت این پروژه را در سال 2004 بر عهده گرفت که هزینه آن را حدود 3 میلیارد دلار برآورد کرده بود اما حالا مبلغی معادل 18 میلیارد دلار تخمین زده می شود و تا پایان سال 2018 این پروژه به طول خواهد انجامید و حدود 32 کیلومتر از سواحل خلیج فارس در اختیار این پروژه قرار خواهد گرفت.
 

جزیره مصنوعی مروارید قطر،دوحه،خلیج فارس،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر


سکونت:
خانه ها و ویلاهای این منطقه به سبک ساخت و معماری کشور ایتالیا و فرانسه می باشد. جمعیت ساکن در این جزیره در آینده حدود 30 هزار نفر تخمین زده می شود. بعضی از این ویلا ها بسیار لوکس و گران هستند که گفته می شود با وجود نرخ بیکاری یک در صد و نبود خط فقر در این کشور، این ویلاها برای مردم قطر ساخته نشده اند بلکه قرار است ثروتمندان و سرمایه داران کشورهای اروپایی و آمریکایی را برای جذب پول و سرمایه به این منطقه بکشاند. البته قانون کشور قطر می گوید که خرید هر ملکی از این خاک توسط هر شخص خارجی و ثبت سند آن به نام او به معنی شهروند بودن او تا پایان عمر برای این کشور و رفت و آمد بدون ویزا است.

 

جزیره مصنوعی مروارید قطر،دوحه،خلیج فارس،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر

 

نامگذاری:
علت نامگذاری این منطقه به نام مروارید به دلیل صید مروارید در زمان های گذشته بوده است که در حال حاضر این سازه را بر روی معدن قدیمی استخراج مروارید بنا کرده اند و آن را تبدیل به محلی بسیار لوکس برای خرید و گشت وگذار گردشگران و ساکنین این منطقه کرده اند. البته شکل ظاهری این مکان نیز به یک صدف باز شبیه سازی شده است.

 

جزیره مصنوعی مروارید قطر،دوحه،خلیج فارس،جاذبه گردشگری،سه سوت سفر