اولین چیزی که از اسکی روی قله های دولمیتی به ذهن آدم خطور می کند، منظره هایی رویایی است  که از آن بالا می توان تماشا کرد. کوه هایی فوق العاده و عجیب که اولین انتخاب برای گردشگران و دوستداران اسکی در فصول تابستان و زمستان است. رشته کوه های دولمیتی نزدیک مرز ایتالیا واقع شده است.
این منطقه دارای پیست اسکی به مساحت 1200 کیلومتر و شامل 12 بخش جداگانه است.  یکی از پر طرفدارترین و معروف ترین پیست ها در کل اروپا سلا روندا (Sella Ronda)  واقع در این منطقه است. طول آن حدود 25 کیلومتر است.  در مسیر اسکی  شما 4 نوع مختلف دره ی صخره ای و سنگی می بینید که هم می توان در جهت عقربه ساعت و هم برعکس آن اسکی کرد. این ویژگی باعث شده است که سلاروندا به قطب اسکی دنیا معروف شود.
اگر یک زمانی هوس کردید که در هوای آزاد و در ارتفاعات به یک جکوزی داغ بروید و از هوای سرد بیرون و داغی داخل وان لذت ببرید حتما کرتینا دمپزو(Cortina d’Ampezzo)  را تجربه کنید. شاید اندکی در مسیر رفتن به آنجا احساس خستگی کنید، اما نگران نباشید چون سورپرایز عجیبی منتظر شماست. پیشنهاد می کنیم حتما لحظه ی غروب آفتاب درآنجا باشید.

Cortina d’Ampezzo

 

خودتان را به یک وعده غذای ایتالیایی دررستوران کرون پلاتز (Kronplatz) مهمان کنید. این رستوران با معماری بی نظیرش می توانند حس فوق العاده ایی را در شما به وجود آورد. لازم به ذکر است که تمامی غذاهای این رستوران را سرآشپزی 3 ستاره با محصولاتی که از همان منطقه تهیه می کند، طبخ می نماید. اگر از رستوران فقط ده دقیقه پیاده روی کنید به موزه ایی می رسید که متعلق به رینهلد مسنر (Reinhold Messner) (اولین کسی که قله اورست را بدون کپسول اکسیژن فتح کرد) می باشد. 

 

Kronplatz


حالا وقت آن رسیده که کمی از خدا به خاطر این همه زیبایی هایی که آفریده است تشکر کنید. کافیست فقط 5 دقیقه با تله کابین بالا بروید. کلیسایی را در آنجا می بینید  که به قرن 15 میلادی برمی گردد. در آن زمان گوسفندان برای فرار از زلزله به آنجا پناه می بردند. اما بعدها به عنوان کلیسا از آن استفاده می شد. فضای روحانی و بکری را خواهید دید.