سه سوت سفر ارایه دهنده تورهای رویایی و خاطره انگیز

سوالات متداول

اگر پاسخ پرسش خود را در سوالات متداول گردشگری پیدا نکردم چه کار کنم ؟

می توانید در صفحه ارتباط با ما سوالات خود را مطرح کرده و برای ما ارسال نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ می دهند.


چگونه به آژانس های معرفی شده اعتماد کنیم؟

سه سوت سفر آژانس هایی که دارای مجوزهای رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نباشند را تایید نخواهد کرد با این کار سه سوت سفر به کاربران این اطمینان خاطر را می دهد که از دفاتر رسمی و قانونی خرید خواهند کرد.


چرا نمی توان به صورت مستقیم از سه سوت سفر خرید تور یا رزرو بلیط و هتل انجام داد؟

در حال حاضر این قابلیت در نظر گرفته نشده است، سه سوت سفر در تلاش است تا پکیج تورهای مسافرتی آژانس ها را معرفی کرده و فرصت مقایسه کردن بین آنها را به مخاطب بدهد.


در انتخاب تور ها چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در پکیج تور های سه سوت سفر سعی بر آن شده که هتل های متنوعی را قرار دهیم، مسافران عزیز می توانند با توجه به هدف و علاقه ای که در مسافرت خود دارند( مسافرانی که قصد استراحت و تفریح را دارند می توانند هتل های نزدیک دریا و جنگل را انتخاب و مسافرانی که قصد خرید و مسافرت کاری دارند هتل های داخل شهر و نزدیک اماکن عمومی ) هتل مورد نظر خود را انتخاب نمایند.


آیا عوارض خروج از کشور به عهده آژانس مسافرتی می باشد؟

پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده مسافر بوده، وظیفه آژانس مسافرتی تهیه بلیط و ویزا و هتل محل اقامت می باشد.


چگونه می توان امکانات هتل و آدرس هتل را پیدا کنم؟

بعد از مشاهده پکیج تور مورد نظر در صفحه تور ها می توانید بر روی اسم هتل مورد نظر کلیک کرده و در صفحه باز شده امکانات هتل، آدرس هتل، شماره تماس هتل و موقعیت مکانی هتل را در روی نقشه ملاحظه کرده و نظرات کاربران را در مورد هتل مشاهده و بررسی نمایید. در ضمن در صفحه ای جداگانه هتل ها رو قرار دادیم که می توانید به صورت مستقیم به صفحه هتل ها رفته و در قسمت سرچ اسم هتل را وارد کرده تا از امکانات و آدرس هتل مطلع شوید.


اگر در تور خود به مشکلی برخورد کردیم چه باید بکنیم؟

بستگی به مشکلی که برای شما پیش آمده است دارد، مشکل را با مدیر آژنس یا تور لیدر خود مطرح کنید، سعی کنید به صورت منطقی مشکل را مطرح کرده و پاسخ منطقی دریافت نمایید در غیر اینصورت به مراجعی که مسئول این کار هستند شکایت کنید.برا مثال اگر به هتل مراجعه کردید و از اتاقی که به شما تعلق گرفته رضایت ندارید این مشکل را با مسئول هتل در میان بگذارید و از او بخواهید که اتاق شما را تعویض کند، مورد دیگری که امکان دارد برای شما پیش بیاید هتلی که در تور انتخاب کرده اید بنا به دلایلی تغییر کرده است این مورد را با آژانس و نماینده آن در میان بگذارید.


دلیل تغییر نرخ های سایت چیست؟

دلایلی که نرخ های سایت متغییر می باشد قیمت ایرلاین ها در فصل های شلوغ و مهمترین دلیل تغییر نرخ ارز در ایران است.


اگر تور را زودتر خریداری کنیم و بعد پشیمان بشویم چه اتفاقی می افتد؟

طبق قانون ایرلاین ها مقداری از هزینه پرواز کسر شده و برای هتل ها دو شب رزرو شده سوخت می شود و ما بقی به شما پرداخت می شود.


هزینه های مربوط به کودکان در تور ها چگونه است؟

بلیط کودکان تا 3 سال نصف قیمت حساب شده و هتل ها برای کودکان تا 3 سال هزینه ای دریافت نمی کنند.


اگر حیوانات خانگی همراه خود داشته باشیم چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر حیوان خانگی خود را می خواهید همراه خود در سفر داشته باشید حتما به مسئول آژانس اعلام کنید تا در بلیط شما ثبت شود که در موقع پرواز به مشکل بر نخورید و حیوان خانگی شما در جایگاه مخصوص نگهداری شود. ( البته باید هزینه آن را پرداخت کنید)


آیا برای افراد کم توان و معلول که با ویلچر جابجا می شوند بلیط جدا باید تهیه کرد؟

برای افراد کم توان و معلولی که با ویلچر قصد مسافرت دارند باید در موقع تهیه بلیط به آژانس های مسافرتی اطلاع دهید تا خدمات بیشتری به این گونه افراد تعلق گیرد.