خبرهای دنیای گردشگری و سفر در سه سوت سفر

نرخ‌گذاری پروازهای خارجی با «ارز نیما» ادامه می‌یابد

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از تدوام محاسبه نرخ بلیت پروازهای خارجی با ارز «نیما» خبر داد. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

به گزارش ایسنا، با گذشت یک هفته از فروش بلیت پروازهای خارجی به نرخ ارز نیما (۹۷۰۰ تومان)، روز گذشته آژانس‌های مسافرتی و سامانه‌های رزرواسیون بلیت هواپیما با ارسال پیامک و انتشار اطلاعیه‌ای به استناد بیانیه‌های شرکت‌های هواپیمایی خارجی اعلام کردند؛ نرخ تبدیل ارز بلیت پروازهای خارجی از روز چهارشنبه، ۲۵ مهرماه به حالت قبل برمی‌گردد و با نرخ پایه ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه می‌شود، اما در نتیجه جلسه‌های اخیر شرکت‌های هواپیمایی داخلی، سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و تشکل‌های صنفی گردشگری اعلام شد: ROE (نرخ تبدیل ارز) همچنان بر مبنای سامانه «نیما» محاسبه می‌شود.

حرمت‌الله رفیعی ـ رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران ـ با اشاره به نتایج جلسات شرکت‌های هواپیمایی به ایسنا گفت: تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی ملزم شده‌اند بلیت پروازها در مسیرهای خارجی را با بر مبنای ارز نیما اعلام و محاسبه کنند.

او نخسه‌ای از بلیت‌های صادر شده‌ی امروز (چهارشنبه ۲۵ مهرماه) که بر مبنای ارز نیما به قیمت حدودی ۹۷۳۱ تومان فروخته شده را در اختیار ایسنا قرار داد و با استناد به اظهارات اخیر رییس سازمان هواپیمایی اظهار کرد: پرواز خارجی همچنان گران است، اما آنطور که رییس سازمان هواپیمایی اعلام کرده‌اند نرخ پایه محاسبات بلیت هواپیما بزودی به کانال ۸ هزار تومان وارد می‌شود که امیدواریم با اجرای این تصمیم، قیمت‌ها پایین‌تر آید.

رفیعی درباره تاثیر این اقدام بر کاهش نرخ تورهای گردشگری خارجی گفت: کاهش قیمت بلیت هواپیما تاثیر زیادی بر نرخ تمام شده تورهای گردشگری می‌گذارد که امیدوارم با تغییرات صورت گرفته، بازار گردشگری از این رکود خارج شود.

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/b/G7

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.