راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

چگونه از خستگی سفر با هواپیما جلوگیری کنیم؟

سفر با هر وسیله نقلیه‌ای، ممکن است شما را دچار بی‌خوابی، حالت تهوع و خستگی کند. این مشکلات حین اولین سفرها بیشتر نمود پیدا می‌کنند، اما همیشه ممکن است گریبان‌تان را بگیرند. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید تا به شما بگوییم چگونه از خستگی سفر با هواپیما جلوگیری کنید.

خواب

اگر سفری طولانی در پیش دارید، احتمال این‌که بیشتر خسته شوید یا دچار خواب‌زدگی شوید، بیشتر است. چه در سفرهای کوتاه و چه در سفرهای بلند، خوابیدن یکی از راه‌های موثر برای جلوگیری از خستگی سفر است. یک استراحت مختصر نیز می‌توانید برای جلوگیری از خستگی مفید باشد. اگر خسته هستید و خواب‌تان نمی‌برد، به موسیقی گوش کنید یا مطالعه کنید. گوش دادن به موسیقی و مطالعه آرام‌بخش‌هایی سرگرم‌کننده هستند که اگر خواب‌تان هم نبرد، شما را آرام می‌کنند و در سفرهای طولانی نیز بسیار موثر هستند، هم در سرگرم کردن و آرام کردن شما و هم در خواباندن‌تان.

نوشیدن قهوه و صحبت با دیگران

بعد از خواب یا استراحت مختصرتان، برای رفع بیشتر خستگی و پکری بهتر است نوشیدنی دارای کافئین بنوشید و با اطرافیان خود گپ بزنید. صحبت با دیگران تاثیرات بسیار مثبتی روی وضعیت فیزیکی و روحی شما دارد که حین سفر نیز می‌بایست برای گپی کوتاه آماده باشید. ناگفته نماند که مهمان‌داران هواپیما نیز از این ترفندها برای مبارزه با خستگی و بی‌حوصلگی استفاده می‌کنند.

کاملا و حاضر و آماده سوار هواپیما شوید

تا جای ممکن باید سعی کنید از اضطراب و استرس دوری کنید. یکی از عامل‌های استرس‌زا می‌تواند فراموشی وسایلی که باید با خود حمل کنید، باشد. قبل از خرید بلیط و راهی شدن به سوی فرودگاه، لیستی از وسایلی که می‌خواهید حمل کنید، تهیه کنید. همه چیز را حداقل دو تا سه بار بررسی کنید تا با خیال راحت سفر کنید. اگر وسایل الکترونیکی زیادی با خود دارید و زیاد سفر می‌کنید، حتما قبل از سفر همه‌‌ی آنها را کاملا شارژ کنید و قبل از سفر خیلی از آنان استفاده نکنید، مخصوصا استفاده از وای فای و اینترنت که میزان زیادی از شارژ دستگاه‌های هوشمند چون تلفن همراه‌تان را کم می‌کند. برای اطمینان خاطر بیشتر، بردن پاوربانک کنار دیگر وسایل‌تان نیز می‌تواند مفید واقع شود.

حواس‌تان به ساعت و وقت محلی مقصد سفرتان باشد

برای پیشگیری از خستگی، می‌بایست برنامه‌ریزی کنید. اگر مقصدتان راه طولانی را روبه‌روی شما قرار می‌دهد، با خود خوراکی مورد علاقه‌تان (مخصوصا خوراکی‌های شیرین) را داشته باشید و کتاب و مجلاتی که مدتی است می‌‌خواهید مطالعه کنید، ولی وقت نمی‌کنید را نیز با خود ببرید. این‌که بتوانید عادت‌های روزانه خود را پیش از رسیدن به مقصدتان، با وقت محلی و ساعت آن‌جا هماهنگ کنید، بسیار عالی می‌شود و داشتن خوراکی‌های شیرین، مطالعه، برنامه‌ریزی برای خواب یا استراحت، همگی اقدام‌های برای شروع هماهنگی ساعت بدن‌تان با ساعت مقصد سفرتان است.

به سفرتان تنوع ببخشید

چیزی که در موارد پیشین تا حدی به آن اشاره کردیم، تنوع بخشیدن به سفرتان است؛ مخصوصا اگر خواب‌تان نمی‌آید و نیاز دارید تا برای استراحت و خواب کارهایی انجام دهید. با مطالعه، گوش دادن به موسیقی، میل کردن خوراکی و نوشیدنی، صحبت با دیگران، دیدن فیلم، بررسی و اصلاح برنامه کاری‌تان و هر مورد دیگری که می‌توانید آن را در سفرتان انجام دهید، می‌توانید به سفرتان تنوع ببخشید و از بی‌حوصلگی، خستگی شدید و دیگر حالت‌های ناخوشایند سفر دوری کنید. تا جای ممکن برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید و از وقت‌تان استفاده کنید تا هم سفری خاطره‌انگیز و مفید داشته باشید و هم از خستگی دور باشید؛ حال می‌خواهید ساعت‌ها با دوست و همکار خود صحبت کنید یا کتابی مطالعه کنید و چرتی بزنید.

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/wjR

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.