راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

۱۰ اشتباهی که باعث می‌شوند وقت شما در فرودگاه تلف شود (قسمت اول)

گذر از ماموران امنیتی در فرودگاه‌های بیشتر کشورها گاهی اوقات به کاری طاقت‌فرسا و استرس‌زا تبدیل می‌شود، مخصوصا اگر دیرتان شده باشد. اگر نمی‌خواهید در فرودگاه معطل شوید و با مشکلاتی کلافه‌کننده روبه‌رو شوید، اشتباهات زیر را در خاطر خود بسپارید و آنها را تکرار نکنید. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

سفر در اوج ساعات پرواز

در اوج ساعات پرواز، مسافرها در صف‌‌های طولانی منتظر ایستاده‌اند و مطمئنا شما نمی‌خواهید یکی از آن مسافرها باشید. تا جای ممکن از ساعات اوج پرواز دوری کنید و در این ساعات بلیطی رزرو یا خریداری نکنید. مثلا در تعطیلات خود به خود مسافران زیادی بلیط خریداری می‌کنند، شما در تعطیلات هم می‌بایست یکی دو روز زودتر از شروع این روزها به فکر خرید بلیط بیافتید، یا حداقل بلیطتان را در ساعت‌هایی بگیرید که فرودگاه خلوط‌‌ است. برای مثال، ساعات ۶ و ۷ صبح تا قبل از ۹، ساعات خلوطی هستند و از اوج شلوغی ظهر و حدود عصر تا شب (ساعات ۱۷ تا ۲۰) دور هستند.

عدم استفاده از اپلیکیشن‌ها

تعداد زیادی از مسافران این بخش را فراموش می‌کنند و اغلب به مشکل می‌خورند. این اپلیکیشن‌ها در پاسخ به تمامی سوالات شما بسیار مفید واقع می‌شوند و بهترین ساعات برای خریداری بلیط، زمان تقریبی انتظار و شرایط امنیتی را برای‌تان بازگو می‌کنند. برای مثال، اپلیکیشن TSA جزو این اپلیکیشن‌هاست که به تمامی سوالات شما درباره شرایط و مسایل امنیتی فرودگاه‌ها پاسخ می‌دهد. این اپلیکیشن، به‌صورت ۲۴ ساعته در طول ۷ روز هفته در دسترس است و از تمامی فرودگاه‌های کشورها پشتیبانی می‌کند. علاوه بر پاسخ به سوالات امنیتی، این اپلیکیشن از مقدار شلوغی فرودگاه در ساعات مورد نظر شما نیز اطلاعاتی را در اختیارتان می‌گذارد تا به‌راحتی بتوانید برای پرواز خود تصمیم بگیرید.

پیش از صحبت درباره‌ی اشتباه بعدی که نباید مرتکب آن شوید، اپلیکیشن کاربردی TripIT را نیز به شما معرفی می‌کنیم. این اپلیکیشن زمانی که در هواپیما می‌بایست منتظر رسیدن به مقصد باشید را در اختیار شما می‌گذارد.

پوشش بیش از حد!

در صف امنیتی فرودگاه‌ها، خود را جای مامورین امنیتی بگذارید که با فردی روبه‌رو می‌شوند که چند پالتو روی هم پوشیده و از کلاه و دستکش هم غافل نشده. اگر شما جای این مامور بودید، روی بررسی چنین فرد با چنین پوششی حساس‌تر نمی‌شدید؟ پوشش زیورآالات فلزی بسیار، حمل کیف‌ها و چمدان‌های بسیار و موارد این‌چنینی نیز باعث می‌شود حساسیت ماموریت روی شما بیشتر شود. تا جای ممکن، سبک لباس بپوشید و دیگر لباس‌های مورد نیاز خود را در یک کیف یا چمدان بگذارید تا وقت‌تان در فرودگاه تلف نشود.

عدم استفاده از مزایای مسافرین

در برخی کشورها، شما پیش از خرید بلیط و پرواز می‌توانید در یک مصاحبه شرکت کنید. با شرکت در این مصاحبه و پرداخت حق اشتراک، شما از یک تا چند سال به‌راحتی می‌توانید از مامورین امنیتی عبور کنید. در واقع، شما دارای وضعیت ویژه یا حرفه‌ای پرواز (Elite Airline Status) هستید و این وضعیت را از طریق مصاحبه مذکور و پرداخت هزینه می‌توانید تهیه کنید تا مامورین امنیتی فقط با یک بررسی به شما اجازه عبور بدهند. در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی چون TSA و Global Entry می‌توانید برای گرفتن این اشتراک ویژه اقدام کنید.

 

منبع: Insider Travel

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/r0E

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.