راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

روسیه (بهترین فصل‌های سفر)

بهترین زمان‌ها برای سفر به روسیه
در این مقاله شما را با آشنایی بهتر برای سفر به روسیه در موقعیت‌های مناسب سال آگاه می‌سازیم، تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرد که چه زمانی قصد سفر به این کشور را دارید، پس با ما همراه باشید. 

 

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس آب و هوا
بهترین زمان سفر به مسکو، ماه‌های آوریل و می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) است، زمانی که دما به ۱۰ تا ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و خورشید در ساعاتی مؤثر از روز به شهر می‌تابد، و همچنین قیمت هتل‌ها هنوز به اوج خود نرسیده است؛ البته دورۀ طلایی سفر به مسکو، فصل تابستان است، زمانی که شهر گرم و پُررونق می‌شود، اما اگر به دنبال فرار از هزینه‌های گزاف سفر هستید، سفر در فصل بهار و اوایل پاییز را انتخاب کنید، البته سفر در بهار از نظر آب و هوایی ارجح‌تر است، زیرا پاییز میزبان بارش بیشتر و تابش نور خورشید کمتر است.
زمستان‌ها در مسکو به طرزی بی‌رحمانه‌ هوا سرد است، اما این زمان دقیقاً همان وقتی است که می‌توانید چهرۀ واقعی مسکو را از نزدیک ببینید و آن را تجربه کنید؛ تجربیاتی چون قدم زدن در میدان سرخ یخ‌زده که به شما بخشی از اهمیت این پایتخت بزرگ را نشان می‌دهد.

rosiia

 

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس فصول
فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)
اگر از پس هزینه در فصل تابستان برمی‌آیید، می‌توانید مسکو و جاذبه‌های فرهنگی آن را با شکوفه‌های زیبا در حالی‌که خورشید به شما لبخند می‌زند، ببینید؛ اما ممکن است نرخ بالای هزینۀ هتل‌ها برای شما کمی آزاردهنده باشد. قیمت اتاق‌های هتل‌ها در این زمان از سال بسیار بالا است.

rosiia

 

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان)

تابستان در مسکو به سرعت تمام می‌شود، و فصل زمستان از راه می‌رسد، اما همین دورۀ کوتاه پاییزی، فرصتی مغتنم برای گردشگران به شمار می‌آید. با سفر در این زمان از سال می‌توانید از جمعیت زیاد گردشگران تابستانی و همچنین هزینه‌های بالای هتل‌ها قبل از رسیدن زمستانی سخت، بهره‌مند شوید.

rosiia

 

فصل زمستان: ماه‌های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)
زمستان‌های روسیه برای افراد ضعیف مناسب نیست. مناسب‌ترین صفت برای این فصل بی‌رحم، واژۀ طولانی است. برخی روزها خورشید تنها یک ساعت در روز می‌تابد؛ همچنین بارش سنگین برف تا ماه مارس (۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین) ادامه دارد. تعداد کمی از افراد به غیر از ساکنین شهر می‌توانند از پس این یخبندان برآیند. اگر جرأت سفر در این زمان از سال را دارید، می‌توانید با هزینه‌هایی مقرون به‌صرفه به مسکو سفر کنید. به‌خاطر داشته باشید هزینۀ هتل‌ها در زمستان به غیر از جشن‌های سال نو در حداقل خود قرار دارد.

rosiia

 

فصل بهار: ماه‌های آوریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد)
دما در فصل بهار تا محدودۀ قابل قبولی افزایش می‌یابد (دمای میانگین در طول روز در بازه ۱۰ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد است)؛ البته هنوز برای گردش‌های عصرگاهی شهر، نیاز به یک کت گرم دارید. قیمت اتاق‌های هتل‌ها همزمان با پیش رفتن فصل بهار، افزایش می‌یابد. با سفر در این زمان از سال می‌توانید از هزینه کمتر هتل‌ها به همراه تابش آفتاب لذت ببرید.

rosiia

 

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها
فستیوال‌ها و رویدادهای فصل تابستان
فستیوال جاز اوسادبا (Usadba Jazz Festival)
فستیوال جاز اوسادبا، یک فستیوال موسیقی جاز در مسکو است که در طول یک تا دو روز در ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد)، برگزار می‌شود. این فستیوال، بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی در فضای باز در روسیه است. گروه‌هایی با سبک‌های مختلف موسیقی مانند جاز، بوز، جاز-راک و دیگر سبک‌های موسیقی معاصر در این رویداد جالب، اجرای برنامه می‌کنند.

rosiia

 

فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو
فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو یک جشنوارۀ بین‌المللی فیلم است که نخستین دورۀ آن در سال ۱۹۳۵ به دستور استالین رهبر شوروی و به‌عنوان رقیبی برای جشنوارۀ فیلم ونیز برگزار شد، و در حال حاضر از سال ۱۹۵۹، هر ساله به‌صورت منظم در شهر مسکو در پایان ماه ژوئن برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم در سراسر جهان است.
فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو در سال ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۹ تا ۲۶ام ماه آوریل (۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت)، برگزار می‌شود.

rosiiaa

 

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل پاییز
هفتۀ مد روسیه
هفتۀ مد روسیه در ماه اکتبر در شهر مسکو، میزبان طراحان مد و لباس از سراسر جهان است.

rosiia

 

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل زمستان
سال نو
جشن‌های سال نو در تاریخ سوم دسامبر تا دوم ژانویه در مسکو با آتش‌بازی و دیگر تفریحات، یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در فصل زمستان هستند. میدان سرخ، یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین نقاط در مسکو به خاطر آتش‌بازی‌ها است.

rosiia

 

سال نوی ارتودکس‌های روسیه
چهاردهم ژانویه (۲۴ دی)، روز سال نو ارتودکس‌های روسیه، جزو تعطیلات ملی نیست، اما بسته به منطقه ممکن است این روز، یکی از تعطیلات غیررسمی باشد. سال نوی ارتودکس‌ها به‌عنوان سال نوی قدیمی شناخته می‌شود و تاریخ آن از تقویم گرجستانی اقتباس شده است.

rosiia

 

هفتۀ مد روسیه
هفتۀ مد روسیه در ماه‌های مارس یا آوریل در شهر مسکو، میزبان طراحان مد و لباس از سراسر جهان است.

rosiia

 

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل بهار
روز کارگر/ فستیوال بهار
در سال ۱۹۱۸، روز اول می، به‌عنوان روز جهانی کارگر در شوروی سابق انتخاب شد. پس از سال ۱۹۹۱، این روز اهمیت سیاسی خود را به معنای گذشته از دست داد. در سال ۱۹۹۲، این روز به‌عنوان روز کارگر و فستیوال بهاری در پارلمان روسیه نامگذاری شد. برای بیشتر ساکنین روسیه، این روز تعطیلاتی برای استراحت، خوشگذرانی و بودن با خانواده، است.
از نشانه‌های این تعطیلی ملی می‌توان به گل‌ها به خصوص لاله و یاس بنفش به‌عنوان نمادی از آخرین روزهای بهار، شاخه‌های پُرشکوفه درختان میوه به‌عنوان نمادی از آغاز تابستان و بالون‌ها به‌عنوان نمادی از جشن اشاره کرد. تصاویری از گل‌ها، درختان میوه و بالون‌ها در کارهای هنری مرتبط به روز کارگر و فستیوال بهاری دیده می‌شود.

Rossii

 

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/MA

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.