راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

در پاییز به کجاهای ایران سفر کنیم

مسافرت کردن در پاییز و یا بهتر بگوییم در فصول سرد سال از جذابیت های خاص خود برخوردار است. شاید فکر کنید که شاید باید قید جاذبه های طبیعی مثل کوه یا دریا یا جنگل را باید بزنید. اما بهتر است بگوییم که اصلا این طور نیست. چون گردشگرانی نیز هستند که از سفر در چنین زمانی و در چنین مکان هایی لذت بیشتری می برند. از دیگر مزایای سفر در پاییز خلوت بودن و ارزان تر بودن شهر های گردشگری است. در این مقاله قصد داریم شهر ها یا جاذبه های گردشگری را به شما معرفی کنیم که دیدن آنها در پاییز یا فصول سرمای سال جذاب تر و پر هیجان تر است:

 

کویرگردی:

شاید یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در این قبیل فصول گردش در کویر است. شب های کویر بسیار لذت بخش است. پس چه بهتر که این شب ها، شب های طولانی پاییز باشد. 25 تا 30 درصد ایران را کویر تشکیل می دهد. بنابراین فرصتی خوب و گزینه های زیادی در این مورد برای شما وجود دارد. کویر مصر، مرنجاب، خور و بیابانک، زردگاه و ریگ زرین از جمله کویر های زیبای ایران است.

 

فصول سرد،سفر در پاییز،سفر در فصل سرد سال،سفر در سرما،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

جنوب ایران:

از دیگر تفریحات گردشی در فصول سرما مسافرت در شهرهای جنوبی کشورمان است. شهرهای جنوبی کشورمان در پاییز و زمستان از آب و هوای خوبی برخوردارند و برای مسافرت گزینه بسیار خوبی هستند. تور های گردشگری برای مسافران کیش و قشم همیشه در این فصول برنامه های ویژه ایی دارند. شهرهایی همچون یزد، کرمان، اهواز، بندرعباس، شیراز و قسمت های جنوبی اصفهان در این فصول پر از گردشگران داخلی و خارجی هستند.

 

فصول سرد،سفر در پاییز،سفر در فصل سرد سال،سفر در سرما،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

مشهد مقدس:

این شهر زیبا که در دل خود حرم مطهر امام رضا را جای داده است هم می تواند گزینه بسیار خوبی برای مسافرت در این فصول باشد. مشهد در پاییز به علت شروع مدارس و کم شدن گردشگرانی که محصل در منزل دارند بسیار خلوت و دیدنی تر است. علاوه بر این هزینه مسافرت در اینجا هم بسیار ارزان تراست. همچنین مسیر های تردد هم در اینجا هم بسیار خلوت تر و کم ترافیک تر است. آب و هوای مشهد در این فصل از سال بسیار مطبوع است یعنی نه سوز و سرما نه گرمای طاقت فرسا دارد.

 

فصول سرد،سفر در پاییز،سفر در فصل سرد سال،سفر در سرما،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

شهرهای شمالی:

شاید فکر کنید شهرهای شمالی خیلی سرد و بارانی است و مسافرت به اینجا ممکن نباشد. شهرهایی در شمال ایران است که دیدن آنها در فصول سرد خصوصا پاییز بسیار زیباست و برای دوستداران طبیعت همیشه پر از جذابیت است. عکاسی در پاییز در میان این همه رنگ در شمال ایران یک موهبت است. روستای ماسال، جنگل ابر، پارک ملی گلستان، تالاب کردخور، روستای یوش، اولسبلنگاه در ماسال و دریاچه شورمست  از جاذبه های زیبای پاییزی در شمال ایران است.

 

فصول سرد،سفر در پاییز،سفر در فصل سرد سال،سفر در سرما،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

 

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 1

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/nxl

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.