راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

زیباترین آبشارهای دنیا کجاست

چیزی را نمی توان  در دنیا نام برد که تلفیقی از خروشان بودن و زیبایی در طبیعت باشد. عظمت و جذابیتی در آبشارها به عنوان یک جاذبه طبیعی وجود دارد که وصف ناپذیر است. در این مقاله برآنیم تا شما را با چند مورد از زیباترین آبشارهای دنیا آشنا کنیم:

 

آبشار ویکتوریا در زیمباوه

این آبشار فوق العاده از جاذبه های گردشگری بکر در مرز دو کشور زیمباوه و زامبیا استاین آبشار با عرض 108 متر عریض ترین آبشار دنیاست. دیوید لیوینگستن اسکاتلندی پس از کشف این آبشار آن را برگرفته از نام ملکه ویکتوریا نامید. بهترین زمان برای بازدید ماه های مارس و آگوست است. این آبشار نیز از میراث گرانبهای ثبت شده در یونسکو است. بسیاری معتقد اند که این آبشار از زیباترین آبشارهای دنیاست.

 

زیباترین آبشارهای دنیا،نیاگارا،آنجل،ویکتوریا،ایگوآزو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

آبشار ایگوآزو در آرژانتین

این آبشار حیرت انگیز مجموعه ایی از چند آبشار است که به طرز عجیبی در یک خط قرار گرفته اند و این موضوع نظم و زیبایی خاصی را به اینجا بخشیده است. این آبشار هم مرز دو کشور آرژانتین و برزیل است. این آبشار در بلندای 82 متر  در 1600متر عرض می باشد. در بیشتر ماه های سال این آبشار دیدنی است مثلا در ماه های دسامبر تا فوریه بسیار خروشان وپر ابهت است اما در عین حال آسمان ابری و بارانی دارد. در ماه های آگوست و سپتامبر هوای بسیار خوبی در انتظار است اما گردشگران زیادی هم دراین منطقه حضور دارند.

 

زیباترین آبشارهای دنیا،نیاگارا،آنجل،ویکتوریا،ایگوآزو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

آبشار آنجل در ونزوئلا

آبشار انجل مرتفع ترین آبشار دنیا یعنی به ارتفاع 979 متر می باشد. به طوری که وقتی از پایین به بالا نگاه می کنید نمی توانید نقطه شروع پرتاب آن را ببینید. برترین جاذبه گردشگری ونزوئلا همین نقطه از دنیاست. این آبشار هم در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. این آبشار را  " سر والتر " درهنگام تحقیقاتش در مورد شهر الدورادو کشف کرد. بهترین زمان بازدید هم ماه های ژوئن  و دسامبر است.

 

زیباترین آبشارهای دنیا،نیاگارا،آنجل،ویکتوریا،ایگوآزو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

آبشار نیاگارا در کانادا

آبشار نیاگارا هم مرز میان آمریکا و کاناداست. این آبشار دارای سه بخش به نام های " آبشار آمریکایی "، " آبشار نعل اسبی " و " آبشار بریرال ویل " می باشد. عمده این آبشار در کانادا در شهر اونتاریو قرار دارد و بخش آمریکایی آن در نیویورک است. طولای نیاگارا 17 متر است و طی کردن این مسیر حدود 25 دقیقه به طول می انجامد. دیدن آسمان آبی  و رنگین نیاگارا در ماه های می و سپتامبر محقق می شود.

 

زیباترین آبشارهای دنیا،نیاگارا،آنجل،ویکتوریا،ایگوآزو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

در این ویدیو 10 آبشار زیبا  رو در مکان های دیدنی مشاهده کنید 

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 6

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/gZ6

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.