راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

هیجان انگیزترین جنگل های دنیا کجاست

انبوهی از درختان فرتوت و جوان در پهنه ایی وسیعی از این دنیا را فرا گرفته است. چیزی که قدم زدن در آن هم حس لذت بخشی دارد و هم گاهی باعث می شود که از ترس به عقب نشینی فکر کنید. اما در این دنیای بزرگ جنگل های زیادی وجود دارد که باید واقعا در آن بود و آنها را از نزدیک دید. در این مقاله قصد داریم که به معرفی زیباترین و هیجان انگیزترین جنگل های دنیا بپردازیم:

 

جنگل های برنئو “ Borneo “

جنگل های گرمسیری و استوایی برئنو جنگل هایی است که میان سه کشور مالزی، برونئی و اندونزی قرار گرفته است و با پوشش گیاهی و جانوری خاص جز جنگل های زیبای دنیا شناخته می شود. در واقع این جنگل ها در میان جزریره برنئو قرار گرفته که سومین جزیره بزرگ دنیا بوده وتقریبا کل پوشش جزیره را جنگل فرا گرفته است. یکی از بهترین مقاصدی که علاقه مندان به حیات وحش را جذب می کند. این منطقه جز تنها مناطقی است که می توان در آن میمون های پوزه دار را یافت.

 

زیباترین جنگل های دنیا،سینهاراجا،آمازون،کانها،برنئو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

جنگل های آمازون “ Amazon “

 جنگل های آمازون جز معروفترین و شناخته شده ترین جنگل های دنیا است. در واقع حدود 9 کشور را در بر گرفته است اما قسمت اعظم آن در برزیل واقع شده است. تنوع زیستی بسیار بالایی در اینجا وجود دارد. بیش از 10 هزار گونه گیاهی و جانوری در این منطقه وجود دارد و البته هر روز هم بر این تعداد افزوده می شود.

 

زیباترین جنگل های دنیا،سینهاراجا،آمازون،کانها،برنئو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر


 
پارک ملی کانها “ Kanha “

پارک ملی کانها که در هند واقع شده است در واقع همان جایی است که " رودیار کیپلینگ " کتاب معروف خود " کتاب جنگل " را از آن الهام گرفت. اگر این کتاب را خوانده باشید بی شک با قدم زدن در اینجا تمامی جملات " رودیار " برای شما تداعی خواهد شد. در این جنگل پهناور و حفاظت شده می توان گونه جانوری زیادی همچون شیر، پلنگ، مار پیتون و خرس را دید. این منطقه بزرگترین منطقه حفاظت شده برای نگهداری ببرها است.  

 

 

زیباترین جنگل های دنیا،سینهاراجا،آمازون،کانها،برنئو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

جنگل های سینهاراجا “ Sinharaja “

این جنگل ها در کشور سری لانکا قرار گرفته است. این جنگل های رمزآلود و معما گونه که قدمت بسیار زیادی هم دارد، محلی برای زندگی گونه های زیادی از جانوران و گیاهان خاص بوده یعنی تقریبا 60 در صد از درختان و 50 در صد از گیاهان این کشور را شامل می شود. قدم زدن در این جنگل شما را به یاد تارزان و ماجراهای آن می اندازد. این جنگل ها در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

 

 

زیباترین جنگل های دنیا،سینهاراجا،آمازون،کانها،برنئو،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

ویدیو ها و مطالب پیشنهادی مرتبط :

جنگل سنگی شیلین چین

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 4

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/Xom

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.