راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

معرفی بهترین جزایر گرمسیری

جزیرها با ساحلی از شن های سفید، صخره های مرجانی زیبا، غروب دل انگیز و به یاد ماندنی خود تصویر و فضایی را برای گردشگرد بوجود می آورند که اگر بخواهد دوباره به جایی سفر کند، حتما جزیره را انتخاب خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از زیباترین و معروفترین جزایر گرمسیری دنیا را به شما معرفی کنیم.

مجموعه جزیره مالدیو در مالدیو The Maldives:
جزیره مالدیو در میان اقیانوس هند واقع شده است. این جزیره متشکل از هزار جزیره مرجانی است. در سال 2004 بیشتر جزایر این منطقه بر اثر سونامی از بین رفته اند. بعد از این واقعه دولت این کشور سیل بند هایی را برای جلوگیری از خطر های احتمالی قرار داد.
در اطراف این جزایر کوچک مرجانی مکان های تفریحی، غواصی و شیرجه و شنا فراهم کرده اند. بهترین زمان برای سفر به این منطقه از ماه نوامبر تا می، درست وقتی هوا خشک و خنک است، می باشد. اما گذراندن تعطیلات در این منطقه جز سفر های پر هزینه محسوب می شود. جالب است بدانید مجموعه جزایر مالدیو پایین ترین و مسطح ترین قسمت کره زمین است.

 

بهترین جزایر گرمسیری دنیا،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

جزیره پالاوان در فیلیپین Palawan:
جزیره پالاوان یکی از بی نظیر ترین جزایر کشور فیلیپین است. در واقع این جزیره به عنوان زیباترین جاذبه گردشگری فیلیپین شناخته شده است. خط ساحلی این جزیره حدودا 1240 مایل است. رودخانه پورتو پرنسس که یکی از عجایب هفتگانه طبیعی و طولانی ترین رودخانه سرپوشیده دنیاست در این جزیره قرار دارد. این رودخانه در لیست میراث سازمان جهانی یونسکو نیز قرار دارد.

 

مالدیو،پالاوان،فیجی،سیشل،بهترین جزایر گرمسیری دنیا،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

جزایر فیجی در جمهوری فیجی Fiji:
مجموعه جزایر فیجی در کشور جمهوری فیجی در اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور دارای 322 جزیره می باشد. بیش از 1500 گونه جانور آبزی در این منطقه وجود دارد. بیشتر مناطق توریستی و گردشگری این کشور در قسمت غربی این جزایر واقع شده است. بیش از دو سوم این جزایر خالی از سکنه می باشد. وقتی نامی از جزیره فیجی به میان می آید بیشتر گردشگران یاد رقص های محلی مردمان این منطقه می افتند. بسیاری از زوج های جوان این جزیره را برای گشت و گذار در دوران ماه عسل خود انتخاب می کنند. به غیر از ماه های نوامبر تا ژانویه که گردباد های شدیدی در این منطقه وجود دارد، بقیه ایام سال زمان مناسبی برای سفر به این منطقه است.

 

مالدیو،پالاوان،فیجی،سیشل،بهترین جزایر گرمسیری دنیا،مقاله گردشگری،سه سوت سفر


جزیره سیشل در جمهوری سیشل Seychelles:
جزایر سیشل از بیش از 115 جزیره زیبا تشکیل شده است. این جزایر به بهشت زیبا معروف است. این مجموعه در اقیانوس هند در نزدیکی جزیره ماداگاسکار واقع شده است. کمتر از یک سوم این محل دارای سکنه می باشد و جمعیت کل این منطقه به کمتر از صد هزار نفر می رسد. بهترین زمان برای سفر به این منطقه خوش آب و هوا و گرمسیری در فصول خنک سال یعنی ماه می تا سپتامبر است که باران کمتری می بارد. به موجب تلاش دولت این کشور برای جذب توریست، این جزیره یکی از بهترین مناطق برای انجام تفریحات آبی به خصوص شنا و شیرجه شده است.

 

مالدیو،پالاوان،فیجی،سیشل،بهترین جزایر گرمسیری دنیا،مقاله گردشگری،سه سوت سفر

 

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 3

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/G50

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.