راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

شھر ممنوعه چين

 

شھر ممنوعه سال ١٩٨٧ميلادی در فھرست ميراث جھانی یونسکو به ثبت رسيده است و در مرکز شھر بيجينگ واقع بوده و کاخ امپراتوری دو سلسله "مينگ و چينگ" چين است .٢۴ امپراتور در این ناحيه اقامت و زمانداری کرده اند.

 

شهر ممنوعه

 

شھر ممنوعه یکی از بزرگترین عمارتھای معماری جھان محسوب می شود و در آن شش قصر بزرگ چند سالن مراسم و تعداد بسياری مجسمه وجود دارد.

 

شهر ممنوعه

 

این شھر در سال ١۴٠۶ ساخته شد و ساخت آن ١۴ سال طول کشيد و بارھا مورد تعمير و تجدید ساخت قرار گرفت. اما ساختار اصلی آن حفظ شده است. مساحت شھر ممنوعه ٧٢٠ ھزار متر مربع و دارای بيش از  ٩٠٠٠ اتاق با مساحت کل معماری در حدود ١۵٠ھزار متر مربع است و درجھان بزرگترین و کاملترین مجموعه معماری چوبی باستانی محسوب می شود. دور شھر ممنوعه را دیواری بلند و ضخيم به طول سه کيلومتر در بر گرفته و در بيرون آن کانالی با عرض ۵٢ متر در اطراف شھر به چشم می خورد.

 

شهر ممنوعه

 

در واقع شھر دارای استحکامات سخت و محکم در داخل است. در جنوب آن دو ميدان بزرگ وجود دارد و در درون آن حياط ھا و قصر ھای بلندی ساخته گردیده است. قصر " تای خه " یکی از سه قصر بزرگ است .
این قصر, قصر بر پایی فعاليتھای مھم از جمله نشست امپراتور بر تخت ، مراسم روز تولد امپراتوران ، جشن ھا و مراسم لشگرکشی است. این قصر بر روی سکوی سنگی مرمری سفيد به بلندای دو متر ساخته شده و بلندای قصر بيش از ٣۵متر و عرض آن ۶٣ متر است وپرعظمت ترین وبزرگترین قصر چوبی چين به شمار می آید قصر "تای خه " قصر طلایی ناميده می شود .

 

شهر ممنوعه


 

منبع : جھانگردی

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/Mj3

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.