راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

آرامگاه های تماشایی جهان (قسمت دوم)

6) کاتاکام: طبق قوانین باستانی رم، خاک سپاری در محدوده شهر ممنوع بود و جسد اکثر رومیان سوزانده می شد، اما مسیحیان در مجموعه تونل های بی پایان زیر زمینی واقع در نزدیکی جاده قدیمی <<ویاآپیا>> مردگان خود را ددفن می کردند این تونل ها که کاتام نامیده می شدند دارای نقاشی های دیواری نخستین مسیحیان محراب بودند و اکنون نماد خاطره انگیزترین مکان ها در این کشور به حساب می آیند.

کاتاکام


7) آرامگاه پری لاشز: این گورستان واقع در فرانسه که بیشترین بازدید کننده در جهان را به خود اختصاص می دهد، محل دفن هنر پیشه های معروف و متفاوتی از جمله، ادیت پیاف، خواننده فرانسوی، مارسل پروست، منتقد و نویسنده فرانسوی، اسکار وایلد، شاعر و نمایش نامه نویس ایرلندی، اونوره دوبالزاک، نویسنده فرانسوی است. پس از تاسیس این گورستان در سال 1804 مدیریت آن برای جذب افراد به این مکان تصمیم به انتقال بقایای افراد معروف و سرشناس به این محل گرفت.

آرامگاه پری لاشز


8) معبد پاکال: در تپه های منتهی به کوه های چیاپاس و بقایای شهر قدیمی پالنکیس، معبد پاکال قرار دارد. این آرامگاه متعلق به پاسکال،پادشاه و موسس این شهر در قرن هفتم است که در مکانی باشکوه و پوشیده شده از مه و جنگل قرار دارد در داخل این معبد با شکوه کتیبه ها و اهرامی با پله های شیب دار قرار گرفته است که مشهورترین بنای تاریخی این شهر به سمار می رود.

معبد پاکال


9) مقبره حیوانات خانگی هارتسدل : در سال 1896، یک دامپزشک به اسم ساموئل جانسن، باغ سیب خود را در اختیار دوستش گذاشت تا سگش را در آنجا دفن کند هم اکنون این آرامگاه واقع در نیویورک محل دفن بیش از 700 هزار حیوان خانگی از جمله سگ های جنگی مشهور و نیز بناهای یادبودی برای سگ های هلال احمر که در جنگ جهانی دوم شرکت داشتند و نیز حیوانات هنر پیشه های معروف است.

مقبره حیوانات خانگی هارتسدل


10) شهر مردگان مصر: این مکان عجیب ترین آرامگاه جهان محسوب می شود زیرا که نه تنها مرده ها بلکه زنده ها نیز در آنجا مستقر هستند. کمبود جدی مسکن در قاعره باعث اسکان خانواده ها در گورستان های بزرگ واقع در حومه شهر شده است، مردم مصر به طور سنتی مرده های خود را در محلی که دور تا دور آن اتاق هایی برای اسکان افراد در زمان عزاداری های طولانی قرار دارد، دفن می کنند. در حال حاضر افراد ساکن در گورستان از سنگ قبر به عنوان میز استفاده می کنند.  
 

شهر مردگان مصر

 

منبع: vista

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 1

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/KOn

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.