راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

۱۰ کاری که حین سفر می‌کنید و باعث بیماری شما می‌شوند (قسمت اول)

هیچ‌کس دلش نمیخواد حین سفر و گردش بیمار شود. در مقاله‌ای مختصر، چند نکته کاربردی و ترفند ساده برای بیمار نشدن را به شما یادآوری کردیم. اما اگر شما ندانید دقیقا چه‌کارهایی می‌کنید که بیمارتان می‌کنند یا ممکن است بیمارتان کنند، ارایه ترفند و راه پیشگیری فایده‌ای ندارد. پس در این مقاله قصد داریم ۱۰ کاری که حین سفر می‌کنید و باعث بیماری شما می‌شوند را نشان‌تان دهیم تا باعث شویم بیشتر حواس‌تان را جمع کنید و خودتان از خراب شدن لذت سفرتان جلوگیری کنید. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

در نوشیدنی خود درخواست یخ می‌کنید

در اکثر مناطق در تمام دنیا، مکعب‌های یخی که در نوشیدنی‌های خود می‌اندازیم از آب تسویه نشده و عادی شهری تهیه می‌شوند و مردم خود آن منطقه ممکن است در برابر میکروب‌ها و باکتری‌های آن آب و یخ آن ایمن شده باشند. پس تا جای ممکن از این گزینه برای خنک‌تر کردن نوشیدنی خود دوری کنید.

تلفن همراه و بطری آب آشامیدنی خود را در جیب پشت صندلی روبه‌روی‌تان می‌گذارید

با این‌که انجام این کار هم رایج و هم کاربردی است و دست و بال‌تان را سبک‌تر می‌کند، اما باید بدانید براساس تحقیقی در دانشگاه Auburn ، باکتری نوع MRSA بیشتر در این نوع مناطق ماندگار است و تا حدود ۷ روز نیز به زندگی خود ادامه می‌دهد. جیب‌های پشتی صندلی روبه‌روی شما چون توسط بسیاری از مسافران استفاده می‌شوند، نمی‌توان اطمینان داد آنها فقط مثل شما تلفن همراه و بطری آب خود را آن‌جا گذاشته‌اند؛ مثلا ممکن است آنها شیرینی و خوراکی‌های چرب آنجا بگذارند.

پیش از استفاده از لیوان‌های موجود در اتاق هتل، آنها را نمی‌شویید

بسیاری از هتل‌ها درون اتاق‌ها لیوان‌های شیشه‌ای برای استفاده شما قرار می‌دهند که حتما باید پیش از استفاده آنها را حداقل شستشویی کوتاه و مختصر بکنید. با این‌که این وظیفه هر هتل است که آنها را کاملا تمیز نگه دارد، اما طبق گزارش سایت خبریABC ، از میان ۱۵ هتل در آمریکا، ۱۱تای آنها این کار را در قبال لیوان‌های موجود در اتاق میهمان نمی‌کنند. شما می‌توانید به‌جای استفاده از این لیوان‌ها، درخواست لیوان‌هایی که با پوشش نایلون یا پلاستیک پوشیده شده‌اند را بکنید یا درخواست کنید که لیوان جدید برای شما بیاورند.

 

منبع: Travelinsider

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/wjw

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.