راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

خوشمزه‌ترین وعده‌های غذایی و خوراک‌های محلی دنیا که باید آنها را مزه کنید (قسمت اول)

همان‌طور که دنیا از تنوع آب‌وهوایی، نژادی و فرهنگی مملو است، تنوع خوراکی‌ها و وعده‌های غذایی نیز تنوعی خوشمزه و دلنشین است که در کنار دیگر انواع تنوع قرار می‌گیرد. هر کشور، هر شهر و هر روستا می‌تواند یک تا چندین خوارک محلی داشته باشد که مطمئنا همه‌ی آنها حداقل یک بار هم ارزش امتحان کردن را دارند. درست است ذایقه‌های افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است شما یک نوع غذا را دوست داشته باشید (هر چه‌قدر هم که ظاهر جذابی نداشته باشد) و نوع دیگری را دوست نداشته باشید (هر چه‌قدر که ظاهری جذاب داشته باشد و پرطرفدار باشد). با سه سوت سفر همراه شوید تا انواع خوشمزه‌ترین وعده‌های غذایی و خوراک‌های محلی دنیا که باید آنها را مزه کنید را به شما معرفی کنیم.

ساندویچ smørrebrød  - کاپنهاگن، دانمارک

کلمه دانمارکی smørrebrød  به معنی ساندویچ است و محبوب‌ترین نوع ساندویچ وعده خوراک ناهار دانمارکی‌ها همین smørrebrød  است. نان این ساندویچ، نان چاودار است که در کره سرخ می‌شود. روی این نان خیار شور، گوشت، تخم مرغ و میگو قرار می‌گیرد. تا رستوران‌های متفاوت تا ۲۵۰ ترکیب محتویات وجود دارد که می‌توانید سفارش دهید تا روی نان ساندویچی کره‌ای قرار بگیرد. گاهی اوقات این ساندویچ در حدی محتویات دارد که می‌بایست با چاقو و چنگال آن را چند قسمت کنید و میل‌اش کنید. معمولا نان کره‌ای ساندویچ را نمی‌بینید، چون محتوای خوشمزه زیادی روی آن پخته شده و میکس.

بال سوخاری مرغ – آتلانتا، ایالات متحده آمریکا

درست است که بال سوخاری مرغ در انحصار منطقه خاصی نیست، اما در آتلانتا همه طرفداران پروپا قرص این خوارک هستند و در آتلانتا فقط می‌توانید بال سوخاری مرغ با اسانس‌ها و ادویه‌جات متنوع را پیدا کنید. صرفا جهت اطلاع‌تان، خود آتلانتایی‌ها بال مرغ سوخاری‌شان را با ادویه لیمو خشک و سس تند می‌خورند.

کوفته ماهی – تنگیر، مراکش

مراکش از شهرهایی است که منویی از خوراک‌های محلی و بسیار خوشمزه دارد، اما در تنگیر خوراک دریایی است که حسابی طرفدار دارد. تنگیر به عنوان تا شهری که ساحل‌هایش هم میزبان امواج دریای مدیترانه و هم اقیانوس اطلس است، دارای منویی از خوراک‌های دریایی رنگارنگ و مملو از فسفر است که در میان آنها یکی از معروف‌ترین‌هایشان کوفته ماهی است. کوفته ماهی بیشتر خوراکی خانگی است و شاید در رستوران‌ها خیلی آن را در منوها نتوانید ببینید. پخت این خوراک خیلی طول می‌کشد و آن هم به‌دلیل پخت کند حلقه‌های گوشت ماهی‌های ساردین است. تمامی کوفته‌ها زمانی طولانی برای پخته شدن نیاز دارند و کوفته ماهی نیز از این قایله مستثنی نیست.

زیالانقباو – چین، شانگهای

شاید اسم عجیب و غریبی داشته باشد، اما ظاهری بسیار جذاب و خوشمزه دارد. حتما می‌دانید که کوفته‌ها در مشرق زمین بسیار محبوب هستند و زیالانقباو نیز یکی از انواع همین کوفته‌هاست. زیالانقباو را با نام کوفته‌های مخصوص سوپ نیز می‌شناسند که مطمئنا نامی براحت‌تر برای اشاره به این نوع خوارک است! این کوفته با خمیر آرد بیشتر پخته می‌شود که با گوشت و آبگوشت پر می‌شود و درون سبدی از جنس جود بامبو قرار می‌گیرد تا کاملا پخته شود. برای این‌که بهتر وضعیت پخته شده و آماده سرو این خوراک را تصور کنید، با کوفته‌ای گرد یا بیضی شکل مواجه می‌شوید که کف آن حالت برشته شده و به‌دلیل گرمای اجاق کمی تیره شده. با توجه به این‌که این کوفته با گوشت و آب آن پر می‌شود، دیگر شما را با تصوارت خوشمزه‌تان رها می‌کنم!

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/r06

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.