راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

۱۲ عادتی که مردم درباره‌ی خرید بلیط هواپیما از آنها صحبت می‌کنند و شما نباید به آنها گوش دهید (قسمت دوم)

از قیمت‌های متفاوت بلیط هواپیما در کشورهای مختلف تا خریداری بلیط به‌صورت آنلاین، شما می‌بایست مبلغی را برای شروع سفر خود خرج کنید و طبیعتا هر چه این مبلغ کمتر باشد، شما رضایت بیشتری از خرید خود خواهید داشت. در این مقاله، می‌خواهیم ۱۲ عادتی که مردم درباره‌ی خرید بلیط هواپیما از آنها صحبت می‌کنند و شما نباید به آنها گوش دهید را با شما به‌اشتراک بگذاریم. بیشتر این عادت‌ها و چیزهایی که مردم به‌طور کلی به آنان باور دارند، اشتباه نیستند؛ اما اگر از جزییات کار مطلع نباشید، ممکن بیش از این‌که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، متضرر شوید. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

اگر دوستان‌تان نیز قرار است همسفر شما باشند، همه صندلی‌ها را با یک خرید رزرو کنید

اگر یک فروشگاه میوه و تره‌بار طرح یکی بخر دوتا ببر راه انداخته باشد، اگر چندین کیلو میوه بخرید، برده‌اید. اما برای خرید بلیط پرواز باید بدانید که با خرید بلیط بیشتر، پول بیشتری می‌پردازید تا این‌که فقط یک بلیط را جداگانه خریداری کنید.

براساس الگوریتم رزرو و خرید بلیط، در پرواز‌های داخلی یک کشور، تا ۱۰ صندلی با قیمت‌های متفاوت وجود دارد که خریدار یکی از آنها شما هستید. برای این‌که در مخارج خود صرفه‌جویی کنید، باید تا جای ممکن بلیط‌هایتان را به‌صورت جداگانه خریداری کنید.

پرواز‌هایی که حین سفر ایستگاه توقف برای استراحت دارند را تا جای ممکن انتخاب نکنید

پرواز‌هایی که این‌گونه هستند، از دیگر پرواز‌ها ارزان‌تر هستند و همین یکی از دلایلی است که شما باید به انتخاب این پروازها فکر کنید. گذشته از این مهم، باید در نظر داشته باشید که در این پروازها شما می‌توانید از گزینه پرواز به مقصدتان از طریق یک شهر مخفی (hidden city ticketing) استفاده کنید. این گزینه به شما قابلیت این را می‌دهد که مقصد دیگری (ارزان‌تر یا دارای مسیر کوتاه‌تری) را انتخاب کنید و چون که هواپیما در مسیر شما در شهر مورد نظرتان که ممکن است یک کلان‌شهر و مقصدی شلوغ و گران باشد، توقف می‌کند، آن‌جا پیاده شوید و به سفرتان خاتمه دهید. لازم ذکر است که چنین کاری کاملا قانونی است و لازم نیست هیچ نگرانی در این مورد داشته باشید؛ البته باید بدانید که اگر می‌خواهید چنین کاری کنید، نباید بگذارید مهمان‌داران و مامورین فرودگاه از این نقشه شما با خبر شوند! با این‌که این کار خلاف قانون نیست، اما خلاف قرارداد حمل مسافر است و تا جای ممکن وظیفه مامورین پرواز و مهمان‌داران است تا شما را در هواپیما نگه دارند تا به مقصد انتخابی خود برسید.

اگر می‌خواهید از گزینه شهر مخفی استفاده کنید، بلیط رفت و برگشتی نخرید.

تاریخچه مرورگر شما در قیمت بلیط‌ها تاثیری نمی‌گذارد

اتفاقا برعکس، براساس این منبع موثق، اگر شما برای مسیرهای خاصی به دفعات متعدد جستجو کنید، در نهایت با قیمت‌های بالاتری روبه‌رو می‌شوید. برای جلوگیری از این اتفاق، تاریخچه مرورگر خود را پاک کنید، Cookieها را پاک‌سازی کنید یا از طریق تب مخفی (incognito tab) جستجوی خود را انجام دهید.

برای ارتقای درجه صندلی یا کلاس‌تان همیشه باید مبلغی را پرداخت کنید

یک ترفند ساده برای این مهم وجود دارد: بلیطی اقتصادی را با کد Y یا B رزرو کنید. اگر در سرویس کلاس بعدی جای خالی وجود داشته باشد، آن به شما خواهد رسید. این ترفند بیشتر در صورتی جواب می‌دهد که شما به یک یک شرکت مسافربری وفادار باشید و زیاد سفر کنید.

 

منبع: Travelinsider

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 0

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/pg6

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.