راهنمای سفر و گردشگری، مقاله گردشگری ورزشی، مقاله گردشگری غذا، مقاله گردشگری سلامت

۱۲ عادتی که مردم درباره‌ی خرید بلیط هواپیما از آنها صحبت می‌کنند و شما نباید به آنها گوش دهید (قسمت اول)

از قیمت‌های متفاوت بلیط هواپیما در کشورهای مختلف تا خریداری بلیط به‌صورت آنلاین، شما می‌بایست مبلغی را برای شروع سفر خود خرج کنید و طبیعتا هر چه این مبلغ کمتر باشد، شما رضایت بیشتری از خرید خود خواهید داشت. در این مقاله، می‌خواهیم ۱۲ عادتی که مردم درباره‌ی خرید بلیط هواپیما از آنها صحبت می‌کنند و شما نباید به آنها گوش دهید را با شما به‌اشتراک بگذاریم. بیشتر این عادت‌ها و چیزهایی که مردم به‌طور کلی به آنان باور دارند، اشتباه نیستند؛ اما اگر از جزییات کار مطلع نباشید، ممکن بیش از این‌که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، متضرر شوید. در ادامه با سه سوت سفر همراه شوید.

سه‌شنبه، ارزان‌ترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیماست

سه‌شنبه ارزان‌ترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما نیست؛ اما در برخی هفته‌ها، بعضی روزها برای خرید بلیط ارزان‌تر هستند. سه‌شنبه‌ها، طبق گزارش تحقیقی Bloomberg، در آمریکا فقط شامل ۱.۶٪ از خریداران می‌شود، آن هم زمانی اعمال می‌شود که بعد از نیمه شب خرید خود را انجام دهند. اگر خرید خود را سر ساعت ۱۲ یا ۰۰:۰۰ انجام دهید، نزدیک ۱۸ دلار سود می‌کنید. تخفیف‌های ویژه و بزرگ وجود دارند، اما بیشتر در خرید بلیط‌های سفرهای بین‌المللی. نزدیک به ۹۰۰ پرواز از ۳۵۰۰ پرواز بین‌المللی در روزهای پنجشنبه و دوشنبه شامل تخفیف‌های خوبی می‌شوند.

چهارشنبه و مخصوصا پنجشنبه‌ها برای پرواز‌های داخلی آمریکا روزهای خوبی برای خرید بلیط هستند. باید این روزها و تخفیف‌ها را در کشور خود بشناسید، درباره آنها پرس‌وجو و تحقیق تا بتوانید در خرید خود سود کنید.

بعضی مقصد‌ها همیشه گران هستند

بیشتر اطلاعات مورد پیشین را از موتور جستجوی پرواز Hopper  در اختیار شما گذاشتیم و درباره مقصاد همیشه گران، براساس داده‌های موتور جستجوی پرواز Hipmunk, GoBankingRates ، ارزان‌ترین مقصدهای سفر را می‌توان پیدا کرد. در این مورد، همه چیز به شما برمی‌گردد که سفر خود را چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید، کی راه می‌افتید، چه شهرهایی می‌روید و... . مطمئنا فقط شما هستید که می‌توانید هزینه‌های سفرتان را مدیریت کنید و نگران همیشه نگران بودن برخی مقصدهای سفر نباشید، زیرا فقط کافی‌ست زمان مناسب برای سفر و خریداری بلیط خود را بدانید. طبیعی است در ماه‌هایی که رفت‌وآمد سفر حین تعطیلات بیشتر است، بلیط‌ها نیز گران‌تر هستند.

هر چه سریع‌تر بلیط‌تان رزرو کنید، بیشتر سود می‌کنید

برای بهترین زمانی که می‌شود بلیط پرواز رزرو کرد، سایت CheapAir.com بیش از ۹۱۷ هواپیما و قیمت سفر با آنان را در ۸۰۰۰ بازار مختلف در کشورهای متفاوت بررسی کرده است. اگر شما بلیط پرواز خود را از روز ۱۶۹م تا ۳۱۹م پیش از روز و زمان پرواز، بلیط‌تان را رزرو کنید، گزینه‌های بیشتری برای انتخاب خط هوایی و صندلی خود خواهید داشت؛ اما در نظر داشته باشید که می‌بایست ۵۰ دلار بیشتر برای هر بلیط در این شرایط پرداخت نمایید. براساس اطلاعات CheapAir ۲۱ الی ۱۲۱ روز زودتر از موعد پرواز، اگر بتوانید بلیط‌تان را رزرو کنید، از گزینه‌ها یا به‌اصطلاح آپشن‌های بیشتری برای برنامه‌ریزی سفر هوایی خود برخوردار خواهید بود.

پرواز بین‌المللی خود را حتما از طریق یک خط هوایی رزرو کنید

یک اشتباه دیگر در خریداری بلیط. در واقع اگر شما از خطوط هوایی مختلفی برای رسیدن به مقصد نهایی خود استفاده کنید، پول بیشتری ذخیره می‌کنید؛ تنها زحمت پیاده شدن از هواپیما و سوار دیگری شدن برعهده‌تان خواهد بود، اما اگر به فکر صرفه‌جویی هستید، این بهترین راه است. برخی خطوط هوایی در میانه راه در فرودگاه‌های مختلفی توقف می‌کنند و لازم نیست شما حتما سفر خود برای مثال از کشور A در آسیا به کشور B در آمریکای جنوبی را مستقیم از طریق یک خط هوایی بروید. براساس داده‌ها و اطلاعات Wow Air، Norwegian و Kiwi.com، سفر از طریق چند خط هوایی برای رسیدن به مقصدی دور و در کشوری دیگر، همیشه در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

 

منبع: Travelinsider

پسندیدم

نپسندیدم

پسندیدم

نپسندیدم

از اینکه این مطلب را پسندید، از شما متشکریم!

پسندیدم

نپسندیدم

نظر شما ثبت شد، متشکریم!

پسند شده ها : 1

پسند نشده ها : 0

لینک کوتاه : www.sesootsafar.com/a/mw0

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

دیدگاهی ثبت نشده است.